Історія дошкільного закладу

                         ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЛАСТІВКА»
                       ПІЩАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ РАЙОН                                                                       Краса рідного краю виховує витонченість почуттів,
                                                                     допомагає відчути красу людини.
                                                                                                                              В.Сухомлинський

              Історія  дошкільного навчального закладу «Ластівка» Піщанської сільської ради
  Кременчуцького району Полтавської області складена з дитячих долей довжиною понад  63   роки.

    Cело Піщане, яке колись було хутором і було засновано в II половині XVII століття.   В усіх джерелах, де згадується с. Піщане, немає точної назви його походження.
 За переказами старожилів, ймовірно, село походить від назви ґрунтів, адже першо-поселенці  оселилися в місцях з піщаними ґрунтами.
Але можна впевнено зазначити, що засновано  село Піщане було переселенцями, це  козаче поселення.


    Сьогодні с. Піщане – це приміський, сучасний населений пункт, з найбільшою кількістю населення в Кременчуцькому районі.
       В центрі села на мальовничому пагорбі, потопаючому в квітах,  знаходиться дитячий дошкільний заклад «Ластівка» Піщанської сільської ради, заснований у 1953 році.
       Садок  мав назву «ясла-сад «Ластівка»,  в якому функціонувала  лише одна група  для дітей віком від 1 року до 7 років в кількості 25 дітей, і належав місцевому колгоспу імені Мічуріна.
       Очолювала роботу закладу Кузьменко Галина Лук’янівна. У колективі працювало 5 працівників без спеціальної освіти.
       1 серпня 1973 року до дитячого садка прийшла працювати вихователем з педагогічною освітою Грінченко Зінаїда Володимирівна.
    Яка пропрацювала 25 років вихователем старшої групи, віддаючи своє серце дітям.
    У 1973 році дошкільний заклад було переведено до Кременчуцького районного відділу освіти.
Кількість груп збільшилася до двох,у яких виховувалося 42 дитини. Штат закладу поповнився новими працівниками:
 вихователем Челембей Тетяною Володимирівною і музичним керівником Гудковою Ларисою Анатоліївною, медичною сестрою Нестулею Раїсою Василівною.
 Завідуючою дитячого садка стала Назаренко Тетяна Федорівна, яка очолювала заклад протягом 10 років.
       У 1985 році дошкільний навчальний заклад «Ластівка» очолила Сич Любов Хомівна, яка ось уже понад  34 рік є його незмінним керівником.
      Під її керівництвом педагогічний колектив працює плідно, опановує нові підходи в вихованні і навчанні дітей,  відкриває нові шляхи для розвитку дошкільного закладу.
    Дитячий садок сяє чистотою, затишком, красою і кожного ранку з радістю зустрічає своїх вихованців.
     До 1995 року в закладі було пічне опалення. У жовтні 1995 року, дякуючи спільній роботі завідуючої та голови сільської ради Малишева Едуарда Миколайовича, було проведено газове опалення, зроблено реконструкцію приміщення дитячого закладу. 
 Улітку 1996 року була відкрита третя група, кількість дітей збільшилася.
 Поповнився штат садка молодими, енергійними спеціалістами.До його складу ввійшли: Колос Тетяна Іванівна, Криворучко Олена Володимирівна, Лялюк Тамара Миколаївна,
 Коваль Наталія Миколаївна, Дмитренко Лариса Володимирівна. У дитячому садку створюють атмосферу затишку та комфорту 21 працівник, серед них 8 педагогів, 4 з яких мають вищу педагогічну освіту та відповідні категорії.
 У 2011 році в штат педагогічного колективу введена посада вчителя-логопеда,на якій працює Левченко Валентина Петрівна.
   З 2001 року назва «ясла-садок» було змінено на «дитячий навчальний заклад».  На початку 2016 року була створена територіальна громада, в якій було організовано  Відділ освіти молоді та спорту Виконавчого комітету Піщанської сільської ради. Рішенням VIII сесії VII скликання від 24 травня 2016 року статут ДНЗ «Ластівка» загального типу, було змінено на заклад комбінованого типу і відкрита спеціальна група для дітей з порушеннями мови. 
      Метою роботи колективу є забезпечення цілісного розвитку дитини, розвиток її творчої спрямованості,  розкриття її потенційних можливостей та визнання унікальності дошкільного дитинства в становленні особистості.
    Дитячий садок веде власне краєзнавство та вивчення історії дошкільного закладу.
    Це низка систематичних бесід, прогулянок, спостережень попередньо обдуманих вихователем,  які ведуть до свідомого ознайомлення з історією рідного села та зокрема дитячого садка.  
    ДНЗ «Ластівка» - це теплий, затишний дошкільний заклад. Кількість дітей, яка відвідує дитячий садок, близько 60. У закладі працює 3 групи.
Немає коментарів:

Дописати коментар